XXII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK`2017 - wyniki

1. Remigiusz Wojciechowski - Przewodniczący

2. Ewa Góra

3. Krzysztof Kubiak

po przesłuchaniu 23 prezentacji, postanowiło wytypować do finału XXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak`2017 następujących wykonawców z rejonu leszczyńskiego:

- Patrycję Grys z Przedszkola Nr 19 w Lesznie,

- Roksanę Goszką z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Rawiczu,

- Gabrielę Skrzypczak z Przedszkola Nr 5 w Wolsztynie,

- Annę Bartkowiak z Przedszkola Edukacyjno-Sportowego w Kiełczewie,

- Cezarego Twardego z Przedszkola "Bajka" w Gostyniu,

- Fabiana Brożyńskiego z Przedszkola Samorządowego z oddziałem integracyjnym w Mochach.

Komisja stwierdza, że tegoroczne przesłuchania rejonowe do XXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak`2017 charakteryzowały się w miarę wyrównanym poziomem. Jury brało pod uwagę intonację, poczucie rytmu, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny prezentacji, na który warto zwrócić baczniejszą uwagę, wykorzystując naturalne pomysły dzieci, które niejednokrotnie potrafią same zbudować prawdę na scenie. Jury podkreśla, że większość prezentacji charekteryzowała się profesjonalnymi podkładami, z wyjątkiem paru przypadków, w których podkłady ewidentnie przeszkadzały dzieciom. Należy podkreślić też coraz swobodniejsze korzystastanie młodych "artystów" z mikrofonu. Komisja zauważa również, że z roku na rok coraz więcej prezentowanych piosenek podkreślanych jest pięknym strojem, a nawet rekwizytami.

Organizatorzy dziękują opiekunom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.