Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna

Instruktor sekcji: Katarzyna Czyżak

Grupa Mażoretek przy Orkiestrze Dętej Miasta Leszna powstała w 2002 roku.  Na początku tańczyły w niej cztery osoby. Przez kilkanaście lat zespół rozrósł się aż do pięciu grup wiekowych, w których tańczy obecnie ok. 140 osób. 

Zespół wykonuje układy taneczne do utworów z repertuaru Orkiestry Dętej Miasta Leszna oraz podkładów elektronicznych.  W swoim dorobku ma m.in. marsze, samby czy  układy tematyczne na ludową nutę, kankana, układy w stylu Broadway oraz choreografie tematyczne np. Speedway czy Stewardessy.    

Do największych sukcesów zespołu należą trzy złote pałeczki zdobyte podczas Międzynarodowych Dni Muzyki i Folkloru, tytuł II – Vicemistrza podczas Mistrzostw Mażoretek Polski Zachodniej , Kryształowa Buława oraz wyróżnienia na Międzynarodowych Festiwalach w Pritzwalk (Niemcy), a także Nagroda Publiczności w Pecs (Wegry).

Podstawowym zadaniem zespołu jest ubarwianie wraz z Orkiestrą Dęta Miasta Leszna  miejskich uroczystości. Ponadto leszczyńskie mażoretki prezentują się także na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Grupa miała okazję wystąpić na międzynarodowych imprezach w następujących krajach: Niemcy, Czechy, Holandia, Węgry oraz Anglia. Zespół prezentował się także podczas większych imprez organizowanych w Lesznie i regionie:

- Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym
- Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów
- Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet
- Speedway Grand Prix
- Mistrzostwa Świata Reprezentacji Bezdomnych w Piłce Nożnej
- Mecz Artystów Polskich z Reprezentacja Bezdomnych
- Wrocławski Korowód Nadziei
- Święto Czarnej Dywizji.  

 

Zapraszamy na fanpage leszczyńskich MAŻORETEK:

https://pl-pl.facebook.com/pages/Ma%C5%BCoretki-ODML/114444305272462


Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie - strona główna

Miejski Ośrodek Kultury
64-100 Leszno
ul. Bolesława Chrobrego 3a
tel. / fax 65 529 99 85
tel. kom. 667-927-167

Sekretariat: sekretariat@mok.leszno.plCopyright (C) 2021 Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie
Projekt i realizacja: SIGNUS.pl