SEKCJA LESZCZYŃSKICH PLASTYKÓW

Instruktor Sekcji : Zofia Skrzypczak- Czekajło,

 

miejsce zajęć: PIEKARNIA SZTUKI, Leszno, ul. Leszczyńskich 9-11,

 

zajęcia odbywają się: w środy w godz. od 16.00 do 20.00.

 

Historia:

 

Sekcja Leszczyńskich Plastyków powstała w 1973 roku. Działała przy Powiatowym Domu Kultury w Lesznie, a od roku 1991, do chwili obecnej - przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Przez lata przewinęło się przez nią ponad 170 osób. Obecnie Sekcja liczy 30 członków.

Pierwszym instruktorem był Zbigniew Łukowiak, następnie Maria Kuśnierek Świtała, Hanna Kuberkiewicz, Paulina Kowalczyk i obecnie Zofia Skrzypczak- Czekajło.

W 2013 roku Sekcja obchodziła jubileusz 40-lecia istnienia. Na uroczystości, która odbyła się dnia 17 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, przedstawiono w prezentacji multimedialnej historię i dorobek Sekcji. Po części głównej, w "Galerii w Ratuszu" odbył się wernisaż prac malarskich. Z okazji jubileuszu wydano okolicznościowy katalog.

Sekcję tworzą członkowie o różnych profesjach i zainteresowaniach. Są wśród nich pedagodzy, urzędnicy, ekonomiści, muzycy, studenci, uczniowie. Łączy ich wspólna pasja: pasja tworzenia, odkrywania siebie, poznawania ludzi. Uczestnicy pracują w bardzo różnych, bliskich im, technikach.

Sekcja bierze udział w różnych imprezach, takich jak: Dni Leszna, Szlifowanie Bruku, Piknik Szybowcowy, Powrót Króla, Leszczyńskie Dni kultury Chrześcijańskiej, Aktywne Obywatelskie Leszno oraz integruje się ze środowiskiem artystycznym. Członkowie Sekcji biorą udział w wielu przeglądach i konkursach (np "Konfrontacje"), zdobywając indywidualnie liczne wyróżnienia i nagrody.

Każdego roku organizowane są plenery malarskie - w urokliwych zakątkach kraju. Od początku istnienia Sekcji, do chwili obecnej odbyło się ich 146. Ostatni plener odbył się w Jarosławiu (2016 r.). Plenery każdorazowo wieńczy wystawa prac - w miejsowości, w którym on się odbywa, a następnie w Lesznie. Niezależnie od tego członkowie Sekcji organizują własne wystawy, prezentując swój dorobek.


Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie - strona główna

Miejski Ośrodek Kultury
64-100 Leszno
ul. Bolesława Chrobrego 3a
tel. / fax 65 529 99 85
tel. kom. 667-927-167

Sekretariat: sekretariat@mok.leszno.plCopyright (C) 2021 Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie
Projekt i realizacja: SIGNUS.pl