DNI LESZNA 2018

Data wydarzenia: 2018-05-18

PROGRAM DNI LESZNA 2018 (18-20 MAJA):

PIĄTEK 18 MAJA – STADION IM. ALFREDA SMOCZYKA – „KONCERT GWIAZD”

Rozpoczęcie imprezy o godz. 19.00

19.00 - Laureaci Konkursu Talentów „ROZWIŃ SKRZYDŁA `2017”,

19.15 - Koncert DAWIDA KWIATKOWSKIEGO, wokalisty młodego pokolenia, bożyszcza nastolatek, znanego z takich przebojów jak: „Droga”, „Nie zmienisz mnie”, „Nie mów nie”,

20.30 - Koncert LOU BEGA – artysty światowej sławy, śpiewającego w latynoamerykańskim rytmie mambo, światową popularność w 1999 roku przyniósł mu album „A Little Bit of Mambo” z przebojem „Mambo No 5”, a także późniejsze hity: „ I Got a Girl”,„Angelina cha cha cha”,

22.00 - niekwestionowana gwiazda, topowy zespół lat 80-tych „ALPHAVILLE” nawiązujący do trendów muzycznych new romantic i rocka elektronicznego. Najważniejsze przeboje zespołu to: „Forever Young”, „Big in Japan”,  „Sounds Like a Melody”.

SOBOTA 19 MAJA – RYNEK

Rozpoczęcie imprezy od godz. 10.00

10:00 –  Rynki Śniadaniowe,

14:00 – program przygotowany przez Polski Związek Łowiecki w Lesznie z okazji 95 – Leciaistnienia, a w nim: koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu PZŁ pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka, koncert sygnałów myśliwskich zaprezentowanych przez Sygnalistów Okręgowej Rady Łowieckiej w Lesznie, prezentacja ras psów myśliwskich i ptaków łowczych. Atrakcją dla smakoszy będą potrawy przygotowane przez Firmę „Konarczak” z Pogorzeli -  „Kocioł obfitości” czyli zupa gulaszowa na bazie dziczyzny a także bigos myśliwski. Smakołyki te będzie można za darmo skosztować już od godz. 14.15. Ustawiony też zostanie namiot edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, w którym „Leszczyńskie Diany” będą wręczały gadżety łowieckie i sprzedawały książki edukacyjne.

16:30 - zaprosimy na Biesiadę Muzyczną w  wykonaniu zespołów znanych z lokalnej sceny muzycznej,

20:00 – „I LESZCZYŃSKA BITWA NA HITY” pod hasłem „OPolskie przeboje kontra hity Disco Polo”, czyli moc atrakcji z muzyką w tle, konkursami i nagrodami dla publiczności.

____________________________________________________________________________________________

NIEDZIELA 20 MAJA – RYNEK

Rozpoczęcie imprezy od godz. 14.00

14:00 - Blok programowy w którym zaprezentują się zespoły artystyczne placówek kulturalnych i oświatowych z Leszna i powiatu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie,