Koncert Julii Sawickiej z okazji Dnia Kobiet

Data wydarzenia: 2019-03-08

"Za sen mój chodzę na czereśnie" to kolejne przedsięwzięcie leszczyńskiej wokalistki i animatorki jazzu, Julii Sawickiej. Po płytach ''Breathing Space'' (2011), ''Fields of soul'' (2012) z jazzowymi transkrypcjami utworów Stinga, oraz świątecznym albumie ''Kolędy'' (2014), trafia do nas pięknie wydany w formie tomiku poezji, zbiór kompozycji jazzowo-folkowych powstałych do wierszy Tadeusza Nowaka. Jak się okazuje jego dorobek wciąż stanowi źródło inspiracji dla kolejnych muzyków. Obdarzonej ujmującym, ciepłym głosem oraz charakterystyczną manierą wokalną Julii Sawickej w nagraniach towarzyszą: Andrzej Konieczny (fortepian), Tomasz Ślotała (gitara), Jarosław Buczkowski (akordeon), Żenia Betliński (kontrabas), znany z formacji Weezdob Collective Adam Zagórski (perkusja), oraz kwartet smyczkowy.

Zakup płyty od dnia 21 lutego br. w cenie 50 zł jest również biletem wstępu na koncert, na którym usłyszymy utwory w wykonaniu Julii Sawickiej.
8 marca 2019 (Dzień Kobiet), godzina 19:00, sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie - zapraszamy!