Piknik "Leszczyńskie Smaki"

Data wydarzenia: 2016-08-28

Wielkie gotowanie potrawy regionalnej, pokaz kulinarny w wykonaniu Patryka Wróblewskiego i Arkadiusza Kruszika oraz smaki regionu w jednym miejscu – to znak, iż już 28 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Pikniku „Leszczyńskie Smaki”. Zapraszamy wszystkich o godzinie 14.00 do parku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie wielkiego  gotowania, tym razem na stołach będzie królowała regionalna potrawa, czyli  „Kaszanka po Leszczyńsku”. Lokalni producenci zaoferują swojskie i tradycyjne wyroby, natomiast Koła Gospodyń Wiejskich zabiorą uczestników w świat prawdziwych smaków regionu. Tegoroczną nowością będzie Ekobieg po zdrowie dla najmłodszych, podczas którego mali sportowcy będę rywalizować na specjalnie  przygotowanej  trasie – dla każdego kto podejmie wyzwanie czeka miła niespodzianka. Uczestnicy pikniku zostaną przeniesieni do sielskiej wsi naszych dziadków i pradziadków, a pośród stoisk z tradycyjnymi smakami regionu  będzie można oglądając  ekspozycję sprzętu rolniczego, który  zaprezentuje Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych z Wilkowic. W niezwykłą podróż zabierze nas Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie, która w prezentacji pt.: „Biblioteka Smaków – Mołdawia” zaprezentuje nam tamtejszą muzykę, literaturę i kuchnię. Najmłodszych natomiast zapraszamy do udziału w warsztatach z kowalstwa artystycznego, malarstwa oraz rękodzieła. Dodatkowo zachęcamy wszystkie dzieci oraz dorosłych do udziału w konkursach - w których na najlepszych czekają nagrody. Ponadto polecamy strefę relaksu i zabawy dla najmłodszych. Podczas trwania pikniku wyjątkowy klimat stworzy Gładek Brother Dance, który zapewni wspaniałą oprawę muzyczną. Serdecznie Zapraszamy!

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.leszno.pl/Leszczynskie_smaki_2016.html

Leszno - Rozwiń Skrzydła.