Teatr Anakonda - "Zapolska Superstar"

Data wydarzenia: 2017-06-21

Spektakl Anakondy „Jak przegrywać, żeby wygrać”. Oto podtytuł przedstawienia" Zapolska Superstar"
i...o to właśnie chodzi w napisanej z dozą dobrego humoru, sztuce Jana Czaplińskiego.

Niezbyt udana kariera aktorska, jeszcze mniej udane życie rodzinne, brak akceptacji ze strony najbliższych, próba samobójcza, przegrane sprawy w sądzie, wojna, zapomnienie, samotna śmierć. Gabriela Zapolska wygląda na osobę zagubioną, nieprzystającą do otaczającej ją rzeczywistości. Jednak walczy o uznanie, chociaż jednocześnie daje od zrozumienia, że tym uznaniem gardzi. Bezapelacyjnie stwierdza, że będzie czytana, kiedy w niepamięć pójdą utwory Orzeszkowej czy Konopnickiej, żeby za chwilę z żalem wyznać, że nic jej nie wyszło tak, jakby chciała. Ponosi jedną porażkę za drugą, a mimo wszystko pozostaje konsekwentną i nieugiętą optymistką i feministką – co ją nie zabija, to ją wzmacnia! Pokochała swój los. Być może nie wygrała, lecz na pewno nigdy nie została zwyciężona. Zapolską widzimy jak gdyby od środka, poprzez jej osobisty, mały, wewnętrzny teatrzyk, gdzie przybiera różne maski i odgrywa wybrane role.Jej postać w spektaklu grają 3 aktorki, próbujące wykreować przydzielone im cechy wyjątkowo burzliwego i kapryśnego charakteru dziewiętnastowiecznej , polskiej pisarki.

Zapraszamy 21 czerwca 2017r, o godz.19:00 do sali MOK, ul.Bolesława Chrobrego 3a
Wstęp wolny!!!