Koncert zespołu "9"

Koncert zespołu

5 listopada o godzinie 20:00 czekamy na Was z muzyką, która od stycznia 2020 powoli ewoluowała i zmieniała swoje klimaty, zapachy i smaki.

Od powolnych akustycznych mruczanek, przez nieco dynamiczniejsze folkowe rytmy przeszliśmy jak Dylan na ciemną stronę mocy, by doświadczać elektrycznej ekstazy (a to chyba jednak inna epoka). Będzie nostalgicznie i rytmicznie, akustycznie, ekstatycznie, tellurycznie, organicznie. Jeśli ktoś zapyta: co gramy? możemy odpowiedzieć jedynie: Piosenki! Nie trzymamy się gatunków, traktujemy je jak tworzywo. Idziemy tam, dokąd prowadzi nas melodia, bo ona jest tu najważniejsza. Nobliwy muzyczny krytyk, próbując nas zaszufladkować, mógłby napisać tak: nowo - stary pop rock z elementami folku, country, bluesa, hard rocka, jazzu a nawet psychodelii. Ale to nie o nas. Nie o naszej muzyce. Gramy o miłości i o starych krzesłach, o zmianach w sobie i na świecie, o tym, że życie nawet z orzyganą gębą może być piękne, o demonach i aniołach w naszych głowach, o tym gdzie znaleźć metr prawdy w kosmosie kłamstw, jak spoglądać przez ciemność i słuchać śpiewu ziemi, co się dzieje, że więdną usta i kiedy się śmiać, na co warto czekać i że nie tylko piękne mija, brudne też. Nasze muzyczne inspiracje są dość rozlegle i nie wahamy się do nich nawiązywać, czasem nawet bezpośrednio.

Nie staramy się wymyślać na nowo prochu, ani wytyczać nowych dróg do wiecznego miasta. Ta muzyczna podróż wiedzie szlakiem, którego milowe kamienie mają rozpoznawalne kształty. Jak senne marzenie, sentymentalne wspomnienie albo deja vu. I świetnie się tym bawimy. Bo lubimy to co gramy i jak to gramy. Zespół składa się z sześciu różnych muzycznych wszechświatów, które złożyły się na nowy, nazwany 9. I tę nazwę możecie czytać w każdym języku świata. I tak będzie dobrze. Ona jest jak nasz styl muzyczny. Zmienna, ale czyż zmiana nie jest jedyną nadzieją? Trzech dwudziestolatków, trzech przed pięćdziesiątką. Czy to się może udać? Jeśli po wspólnym muzycznym obcowaniu masz ciary jeszcze przez godzinę, to chyba działa. Zagramy więc i dla Was. Miejcie ciary i śpiewajcie z nami. Bo to proste słowa i melodie, które zostają w głowie na dłużej.

Czas: 5 listopada 2021r., godzina: 20:00
Miejsce: Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury
Bilety: 20zł (przedsprzedaż); 30zł (w dniu koncertu)
Kasa MOK, ul. Bolesława Chrobrego 4
www.bilety-mok-leszno.pl