Ladies Trio. Koncert pełen emocji i wzruszeń (GALERIA)

Ladies Trio. Koncert pełen emocji i wzruszeń (GALERIA)

Mnóstwo emocji dostarczył publiczności niedzielny koncert charytatywny w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. Na scenie pojawił się zespół Ladies Trio ze Lwowa z koncertem, który chyba każdego chwycił za serce.

Koncert charytatywny, zorganizowany przez Fundację Leszno dla Ukrainy oraz Miejski Ośrodek Kultury przy wsparciu Taste the Music i Lions Club Leszno 2000, odbył się w minioną niedzielę i miał na celu zebranie środków na wsparcie Ukraińców zarówno walczących w Ukrainie jak i tych, którzy przed wojną schronili się w naszym mieście. Marianna Bratasz, Ivanka Saviuk oraz Kristina Dutczak zaśpiewały nie tylko utwory ukraińskie, ale również nasze rodzime polskie klasyki.

Sam koncert podzielony był w pewnym sensie na cztery części. Artystki ze Lwowa na początek zaprezentowały Ukrainę jaką była przed rosyjską inwazją. Dalsza część zawierała utwory na cześć walczących o niepodległość Ukraińcom. Przekaz śpiewanych utworów był dodatkowo wzmacniany wyświetlanymi obrazami. Całość chwytała za serca nie tylko licznie zgromadzonych w tym dniu na naszej sali Ukraińców. Łzy wzruszenia pojawiły niemal u wszystkich, także u artystek. W trakcie koncertu minutą ciszy oddano cześć poległym w wojnie, która toczy się za naszą wschodnią granicą. Następnie pojawiły się podziękowania, również wyrażane drżącymi głosami, dla Polaków za niesioną pomoc. Jak podkreślała ze sceny Ivanka Saviuk nie tylko ta materialna w postaci pomocy finansowej czy mieszkaniowej, ale także duchowa, wyrażana w zwykłych pytaniach o najbliższych jest niezwykle ważna i doceniana.

Na koniec koncertu pojawiły się utwory pozytywne. Energetyczne i radosne miały nieść nadzieję na zwycięstwo, na pokój, na wolność, na normalność…

Owacjami na stojąco publiczność podziękowała artystkom za niezwykłą, emocjonalną, muzyczną podróż.