"Mam Alternatywę" - przejmujący spektakl na deskach MOK (GALERIA)

Wczoraj uczniowie leszczyńskich szkół mieli okazję zobaczyć wyjątkowy spektakl. "Mam Alternatywę" w wykonaniu grupy parateatralnej Młodzieżowego Centrum Profilaktyki "Alternatywa" wywarło ogromne wrażenie na odbiorcach.

Spektakl profilaktyczny "Mam Alternatywę" w całości jest dziełem grupy leszczyńskiej młodzieży zrzeszonej w grupie parateatralnej przy Młodzieżowym Centrum Profilaktyki "Alternatywa". Oni są zarówno reżyserami jak i aktorami w spektaklu. Spektaklu, w którym przedstawili własne problemy, a więc problemy młodych osób. Poprzez formy parateatralne oraz taniec młodzież porusza tak istotne problemy społeczne jak przemoc w rodzinie, odrzucenie przez rówieśników, samookaleczenia czy konsekwencje nadmiernego imprezowania. Widowisko pokazuje, że nie musi jednak wcale tak być, że młody człowiek ma tytułową Alternatywę.

Co ciekawe w spektaklu nie pada ani jedo słowo i jak oceniali młodzi ludzie zasiadający na widowni "Ten zabieg sprawia, że "Mam Alternatywę" przemawia jeszcze dobitniej. Że ten brak słów aż krzyczy do widza" - mówił po spektaklu jeden z uczniów. "Bardzo wzruszające i chwytające za serce przedstawienie" dodała z kolei jego koleżanka.