Wernisaż "Obrazy z Historią w tle" w Piekarni Sztuki

Wernisaż

W piątek 24 września w Piekarni Sztuki, odbył się wernisaż zainspirowany opowieścią leszczynianki, Pani Zofii Starzyńskiej, która niedawno świętowała 100-ne urodziny.

Na podstawie wątków z historii, z młodzieńczych lat Pani Zofii, powstało 12 obrazów namalowanych przez malarzy z Sekcji Leszczyńskich Plastyków działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury. Dopełnieniem wydarzenia była również wystawa stworzona przez najmłodszych leszczynian opisująca Leszno sprzed lat. Na wernisażu pojawiła się również wzruszona jubilatka, Zofia Starzyńska.

Pomysłodawcą wydarzenia jest nieformalna grupa Niewidzialne Twarze Leszna, a projekt powstał w ramach Inicjatywy dla Leszna. Miło nam, że jako Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie mogliśmy zostać patronem wydarzenia.

Wszystkie prace można podziwiać w Piekarni Sztuki przy ul. Leszczyńskich 9-11 w każdąśrodę w godzinach 16:00 - 20:00. Wystawa będzie dostępna dla gości do końca października.