XXV Wojewódzki Festiwal Przedszkolaków - Czerwonak 2022

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią  COVID-19, zaprasza do udziału w XXV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków - CZERWONAK 2022 (regulamin w załączeniu).

UWAGA!
z winy organizatora w regulaminie, który został wysłany do przedszkoli w Lesznie i powiecie pojawił się błąd, a mianowicie jest napisane iż “Uczestnikiem konkursu może zostać każde dziecko urodzone nie wcześniej niż w 2016 roku...”, a powinno być “Uczestnikiem konkursu może zostać każde dziecko urodzone nie wcześniej niż w 2015 roku...”. Tak więc w XXV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków “Czerwonak 2022”, mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci urodzone w 2015 roku i młodsze. Za zaistniałą pomyłkę w imieniu organizatora bardzo przepraszamy.

Głównym organizatorem imprezy, podobnie jak w latach poprzednich jest Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku, on też organizuje i przeprowadza finał wojewódzki Festiwalu, który w tym roku odbędzie się 11 czerwca 2022 r., o godz. 10:00, w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach (62-028), przy ul. Piłsudskiego 3A.

MOK natomiast corocznie, jako współorganizator imprezy, przeprowadza eliminacje miejskie i powiatowe (dla powiatu leszczyńskiego) oraz rejonowe dla powiatów: gostyńskiego, kościańskiego, rawickiego, wolsztyńskiego i leszczyńskiego.

Eliminacje do finału wojewódzkiego, przebiegać będą zatem, jak co roku, w dwóch turach:
- eliminacje miejskie i powiatowe, dla powiatu leszczyńskiego – 19 maja b.r. (czwartek), godz. 10.00, sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie (zgłaszać mogą się wszyscy chętni z Leszna i powiatu leszczyńskiego); do eliminacji  rejonowych może przejść max. 10 dzieci - 5 z Leszna (miasto grodzkie) i 5 z powiatu leszczyńskiego,
- eliminacje rejonowe02 czerwca b.r. (czwartek), godz. 10.00, sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Udział mogą wziąć tylko zwycięzcy eliminacji powiatowych – 5 solistów lub zespołów z każdego powiatu.  Zwycięzcy eliminacji rejonowych w Lesznie (6 solistów lub zespołów - ponieważ nasz okręg reprezentuje 6 powiatów), bierze udział w eliminacjach wojewódzkich 11 czerwca w Koziegłowach.

Zgłoszenia do eliminacji powiatowych (zgłaszać mogą się wszystkie chętne przedszkolaczki) w NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE do 12 maja b.r. (czwartek), prosimy kierować na wypełnionych CZYTELNIE kartach zgłoszenia - listownie lub e-mailem na adres Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie (ul. B. Chrobrego 3a, 64-100 Leszno, e-mail: ha@mok.leszno.pl, tel. 65 529 99 85). Karta zgłoszenia oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku – www.gok-sokol.pl, oraz w plikach załączonych poniżej.

Prosimy o uważne przeczytanie regulaminu Festiwalu.

Szczegółowe  informacje o festiwalu można uzyskać pod nr tel. 65 529 99 85 lub 609 668 769.