Informacja o dofinansowaniu z Programu Dotacyjnego "Niepodległa" - I Leszczyński Przegląd Piosenki Legionowej i Powstańczej

Informacja o dofinansowaniu z Programu Dotacyjnego

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie informuje o otrzymaniu dofinansowania ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na realizację zadania pn. I LESZCZYŃSKI PRZEGLĄD PIOSENKI LEGIONOWEJ i POWSTAŃCZEJ.

Projekt jest odpowiedzią na sygnalizowaną przez lokalne środowisko konieczność odkrywania historii na nowo. Dotyczy to nie tylko tzw. „Wielkiej Historii”, ale przede wszystkim historii lokalnej, związanej z bohaterstwem  naszych przodków – Powstańców Wielkopolskich.
I Leszczyński Przegląd Piosenki Legionowej i Powstańczej ma przybliżyć leszczyńskiej publiczności muzykę (we współczesnej adaptacji), która towarzyszyła bohaterom tamtych wydarzeń historycznych.

Adresowany jest do szerokiego grona odbiorców. Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci, młodzież, dorosłych a tych wszystkich, którzy nie staną do rywalizacji – na widownię w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Projekt zakłada przygotowanie katalogu pieśni legionowych i powstańczych oraz aranżację i nagranie profesjonalnych podkładów muzycznych do wybranych utworów – do wykorzystania przez uczestników konkursu, przeprowadzenie warsztatów wokalnych dla biorących udział w konkursie oraz eliminacji konkursowych z udziałem profesjonalnego Jury. Na zakończenie, w październiku br. zaprosimy na koncert finałowy. Eliminacje konkursowe oraz koncert finałowy odbędą się z udziałem publiczności. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny. Najlepsze prezentacje zarejestrowane podczas przeglądu zaprezentowane będą na kanale YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Dla wszystkich uczestników projektu (również dla osób, które zasiądą na widowni) przygotowane zostaną drukowane materiały promocyjne, zawierające m.in. katalog pieśni legionowych i powstańczych.

Formularz zgłoszeniowy, lista utworów oraz informacje na temat warunków uczestnictwa w "I Leszczyńskim Przeglądzie Piosenki Legionowej i Powstańczej"  " znajdują się
w plikach do pobrania.

Zadanie realizowane jest w partnerstwie z Teatrem Miejskim w Lesznie, Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Romana Maciejewskiego w Lesznie oraz Szkołą Podstawową nr 12 w Lesznie.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”