Kolejny wernisaż w "Piekarni Sztuki"

Kolejny wernisaż w

Piekarnia Sztuki - Leszno zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Uczeń i mistrz" z obrazami autorstwa Barbary Nowickiej.

Barbara Nowicka od 1974 roku jest aktywnym członkiem Sekcji Leszczyńskich Plastyków, która obchodzi swoje 50-lecie istnienia. I to właśnie z tej okazji 26 września o godzinie 17:00 będzie można przyjść na ul. Leszczyńskich 11 podziwiać twórczość artystki. Wiele z jej dzieł powstało dzięki nauce, obserwacji i inspiracji Zbigniewa Łukowiaka. Kim był Zbigniew Łukowiak? Artystą - plastykiem, rzeźbiarzem, medalierem. Dla Barbary Nowickiej wielkim MISTRZEM, ale przede wszystkim wspaniałym kolegą. Wprowadził ją w świat sztuki. W latach od 1973 do 2007 prowadził Sekcję Leszczyńskich Plastyków, dla której zorganizował wiele plenerów malarskich. Podczas wernisażu pojawią się również jego obrazy, których tematyka jest spójna z wizjami jego UCZNIA, czyli natury w otoczeniu przyrody, kwiatów i starej architektury.