XXV Wojewódzki Festiwal Przedszkolaków - Czerwonak 2022
01 kwietnia 2022

XXV Wojewódzki Festiwal Przedszkolaków - Czerwonak 2022

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią  COVID-19, zaprasza do udziału w XXV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków - CZERWONAK 2022 (UWAGA, ZMIANA REGULAMINU)

Ralph Kaminski - Kora. Niezwykłe muzyczne widowisko w MOKu.
23 marca 2022

Ralph Kaminski - Kora. Niezwykłe muzyczne widowisko w MOKu.

Z całą stanowczością możemy powiedzieć, że takiego widowiska w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie dawno nie było. Na naszej scenie wystąpił Ralph Kamiński wraz z zespołem. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory z repertuaru Kory i zespołu Maanam w zupełnie nowych aranżacjach. Artysta skradł serca widowni, która zgotowała mu długą owację na stojąco.

Nocny Kochanek wstrząsnął MOKiem (GALERIA)
22 marca 2022

Nocny Kochanek wstrząsnął MOKiem (GALERIA)

Na sporą dawkę ciężkich brzmień mogli liczyć uczestnicy niedzielnego koncertu Nocnego Kochanka w leszczyńskim MOKu. Głód tego typu koncertów widać było już godzinę przed otwarciem drzwi. Już bowiem od godziny 17:00 przy ul. Bolesława Chrobrego zaczęły pojawiać się fani heavi metalu. Nic w tym dziwnego – Nocny Kochanek to już klasyka gatunku, a ostatnio gościli u nas dwa lata temu.

Kultura dla Ukrainy (GALERIA)
15 marca 2022

Kultura dla Ukrainy (GALERIA)

Leszczyńska kultura, czyli artyści, instytucje, organizacje oraz fundacje postanowiły zebrać siły i zorganizować akcję charytatywną pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka pt. „Kultura dla Ukrainy”. 4 marca 2022r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie wszyscy ludzie z wielkimi sercami mogli dołożyć swoją cegiełkę, by wesprzeć naszych potrzebujących sąsiadów.

28 lutego 2022

"Kultura dla Ukrainy" | AKTUALIZACJA

Jednostki leszczyńskiej kultury zapraszają na akcję "Kultura dla Ukrainy" pod patronatem prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka.

Fisz Emade Tworzywo rozgrzało publiczność do czerwoności (GALERIA)
18 lutego 2022

Fisz Emade Tworzywo rozgrzało publiczność do czerwoności (GALERIA)

Blisko dwie godziny muzycznej uczty w Miejskim Ośrodku Kultury.

Fisz zaprasza na koncert w leszczyńkim MOK-u (WYWIAD)
07 lutego 2022

Fisz zaprasza na koncert w leszczyńkim MOK-u (WYWIAD)

Fisz Emade Tworzywo zawitają do Leszna w ramach trasy „Ballady i protesty” promującej album o tym samym tytule. Koncert odbędzie się już 18 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury.

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w MOKu
18 stycznia 2022

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w MOKu

Wczoraj świętowaliśmy 102. rocznicę powrotu Leszna do Macierzy. Po myszy świętej w intencji Ojczyzny i złożeniu wiązanek kwiatów w miejscach pamięci, odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Leszna – główny punkt obchodów. Nie zabrakło również akcentów sportowych i kulturalnych.